Multe lucruri ciudate, normale, obișnuite sau mai puțin obișnuite, importante sau nesemnificative au avut loc în ultima vreme. Și nu mă refer aici la o perioadă scurtă de timp… ci la una mai lungă… de câteva luni. Știu, astfel de lucruri se întâmplă tot timpul, însă pentru mine ultimele luni au fost… altfel.
De câteva zile însă s-a întâmplat ceva la care nu visam. Cel puțin nu cu ochii deschiși. Am avut parte de apariții fantomatice. A apărut o fantomă primăvăratică la orizont care a adus odată cu ea și fluturași în stomacele celor din jur. Nu știu cum se face că acești fluturași au început să “fluturească” și prin stomacul meu. Își face zilnic apariția undeva la orizont… undeva departe… prea departe pentru a o putea auzi și pentru a putea comunica.
Sper însă să-și dea seama că nu am ce rău să-i fac și nici nu mi-e frică de ea și să se apropie mai mult ca să putem vorbi. Sper din nou, visez din nou și toate datorită unei fantome. Bine, nu numai datorită fantomiței, ci și a faptului că mi-am mai făcut două prietene, dintre care una foarte bună (cel puțin așa simt eu acum). 😀
Sunt happy again!
Și nu, nici nu am visat și nici nu visez. E realitate! 😀 Chiar sunt bine și cu poftă de viață… din nou! 😀
Love is in the air ? ;;)
Love is everywhere. 😛 8->
Iti aduci aminte ce-ti scriam pe articolul precedent? Se pare ca am avut dreptate, a rasarit soarele si pe straduta ta. Deci, se poate, totul e sa nu disperi. 🙂
Ehh… da Nice. Ai avut dreptate. Ramane de vazut daca fantoma va avea curaj sa se apropie. 😛
🙂 Su-per!
Ma bucur pentru tine. Si te invidiez putin, pentru ca mi-e dor de sentimentele alea, care sunt si raman doar ale inceputului.
Sa fie exact cum visezi!
😀 Mersi Cristina. Sa speram ca va exista si un inceput.