Știu că abia ieri am pus o rețetă, însă le-am promis rețeta de prăjitură inteligentă unor colege, cărora le-am povestit azi de ea. Inițial voiam să o postez abia în week-end. Așadar, prăjitura inteligentă.
Ingrediente:
- 250 g zahăr;
- 180 g unt (sau margarină);
- 9 linguri făină (cu vârf);
- 7 ouă;
- 1 litru lapte;
- 1 plic zahăr vanilat;
- esență de vanilie;
- coaja de la o portocală;
- sare.
Preparare:
Se mixează untul cu 150 g zahăr și un praf de sare.
Când devine o pastă spumoasă se adaugă gălbenușurile.
Se amestecă bine până se omogenizează, apoi se adaugă făina treptat.
Se adaugă coaja de portocală (eu nu am avut portocale, am folosit puțină coajă conservată) și esența de vanilie (2-3 picături… sau după preferințe, dacă vă place mai aromat).
Se mixează bine și se adaugă laptele treptat.
Separat se bat albușurile spumă, cu un praf de sare. Când spuma este foarte tare, se adaugă treptat restul zahărului (100 g) și se mixează continuu.
Se adaugă albușurile peste compoziția anterioară și, cu ajutorul unei linguri, se încorporează albușul prin mișcări rotative.
Se tapetează o tavă cu hârtie de pergament și se adaugă compoziția. Nu vă speriați dacă este foarte lichidă. Așa trebuie să fie.
Se introduce la cuptorul încins timp de 1h și 15 minute – 1h și 30 minute, la foc mic.
Prăjitura se separă singură în cuptor în trei straturi.
Se taie după ce s-a răcit și se păstrează la frigider. Așa arată la final.
Seamana cu cremsnitul. 😀 =p~
Aduce putin, doar la aspect, insa nu se compara deloc cu cremsnitul. Este total diferita. Mult mai usoara si mai gustoasa si mai usor de facut. 🙂
Mama mea obisnuia sa faca prajitura din aceasta, intr-o perioada. Am salivat instant cand am vazut titlul, si mi-am adus aminte… E una din cele mai bune, in top 3 dupa cremsnit si inca o minunatie de-am gustat la cineva (nu stiu ce nume are).
Hai ca poate incerc si eu, intr-o zi in care ma simt gospodina. Multumesc pentru reteta. 😉
Ma bucur ca a avut acest impact asupra ta. 🙂
Poti sa o incerci cu incredere. Este foarte usor de facut. Mie mi se pare ca e cea mai simpla prajitura.
Felicitari, esti tare priceputa 🙂 , nu am auzit pana acum de prajitura asta…
Multumesc. Nu sunt chiar foarte priceputa… totusi. Sa nu inducem oamenii in eroare. Stiu si eu acolo cateva notiuni de baza…
Poti sa o incerci cu incredere. E foarte simplu de facut. Nu ai cum sa dai gres cu ea. 😉
Cum arata … 🙂 Incerc sa vad daca iese si cu miere (sunt in cura de lasat de zahar, pentru ca face cancer si omoara, bu-hu-hu! 😉 ).
Tot ce-i bun este ilegal, imoral sau in cazul de fata nesanatos :))
Sa-mi spui cum e cu miere si cata pui ca sunt curioasa.