Nici nu am realizat cât de mult însemni pentru mine, cât de mult mă bucuram de prezența ta și de faptul că te știam aproape, chiar dacă erai la sute, poate chiar mii de km depărtare. Nu am realizat nimic din toate astea până azi… când ai lipsit.
A fost prima zi, după atâta vreme, în care nu ți-am văzut deloc chipul. Prima zi în care nu am putut admira frumusețea ta angelică. Prima zi în care nu am mai avut deloc emoții… până și fluturașii m-au părăsit. Probabil însă era timpul să plece, au stat destul la mine… trebuie să mai ajungă și pe la alte persoane care au nevoie de ei.
A fost o zi lungă, mult mai lungă decât oricare alta de până acum. Tresăream de fiecare dată când cineva trecea pe lângă mine, crezând că ești tu. Și de fiecare dată dezamăgirea se putea citi pe chipul meu.
Azi mi-am dorit mai mult decât oricând să te văd, să te știu lângă mine. M-am simțit singură, dezamăgită și tristă când am realizat că nu vei apărea. Știu că nu trebuie să simt asta, știu că nu e normal și că ar trebui să te uit. Însă, din păcate, inima mea nu înțelege aceste lucruri, deși mă chinui să i le explic. Ea funcționează după alte legi. Legi neștiute și neînțelese de mine. Îi place să aibă puterea absolută asupra mea și să mă controleze după bunul ei plac.
Nu mai am forța și puterea necesară să mai lupt împotriva ei. O voi lăsa pe ea să conducă, deși voi continua să păstrez secretul și să nu-ți dezvălui nimic. Așa este cel mai bine pentru amândoi.
Ceea ce nu-și dă seama este că totul e în zadar, că nu va ieși nimic bun din toate astea și că în curând va fi foarte dezamăgită… mult mai dezamăgită decât este acum. Iar asta se va întâmpla când amândouă va trebui să-ți spunem “Adio!”. Când te vom privi pentru ultima oară… atunci se va termina totul și se va încheia în sfârșit jocul de-a șoarecele și pisica. Iar asta s-ar putea să fie mai curând decât ne așteptăm.
Însă până atunci… azi mi-ai lipsit mult. Mai mult decât e normal și legal oriunde în Univers!
Selena – I could fall in love
Mai repede vorbește cu mintea. Ea e aia care înțelege 🙂
Pai cu mintea am vorbit deja de nenumarate ori si am ajuns usor la o intelegere, insa nu-i putem face fata inimii. Cred ca e posedata! :))
Dar lasa ca trece… odata si odata. Trebuie ca altfel nu are incotro. 😉
🙂 se poate!
se poate sa ce?