• Home
    • Home 01
    • Home 02
    • Home 03
    • Home 04
    • Home 05
    • Home 06
    • Home 07
    • Home 08
    • Home 09
    • Home 10
  • Features
    • Video Post
    • Post Layout
      • Full Width
      • Sidebar Left
      • Sidebar Right
  • Discoveries
  • Slow Living
  • Events & Culture
  • About Me
  • Contact
Andria World - A Cozy Corner of the Internet Andria World - A Cozy Corner of the Internet
A Cozy Corner of the Internet
  • Home
  • Editor’s Notes
  • Ador zilele ploioase de toamnă
30 September 2010

Ador zilele ploioase de toamnă

Editor’s Notes
Ador zilele ploioase de toamnă

Ador zilele ploioase de toamnă! Bine, în general îmi plac zilele ploioase, indiferent de anotimp, însă cele de toamnă îmi plac cel mai mult. Parcă au ceva special! Nu știu ce, dar știu că pentru mine sunt speciale.

De ce îmi plac zilele ploioase? Pentru simplul fapt că mă bine-dispun. Mă fac să fiu mai optimistă, mai încrezătoare și mai energică. În astfel de zile mă simt cel mai bine în pielea mea. Nu am înțeles nici eu de ce. Poate pentru că sunt mai ciudată, altfel nu-mi explic. Toată lumea pe care o cunosc (sau aproape toată) adoră zilele însorite, călduroase. Mie, în schimb, îmi place ploaia.

Da, îmi place ploaia la nebunie. Dacă mai și tună, mă simt și mai bine. Ador tunetele și fulgerele. Ador vântul. Ador tot ce ține de furtună.

Îmi place ca atunci când nu este extrem de frig să mă plimb prin ploaie, fie în parc, fie pe bulevard – nu contează. Ploaie să fie. Deși, sinceră să fiu, prefer intimitatea unui parc, unde vezi doar foarte rar oameni care se mai plimbă prin ploaie. Mai ales dacă faci acest lucru alături de persoana iubită, este ceva cu adevărat special.

Când este foarte frig și plouă, ador să stau în pat, învelită cu o păturică din pluș, și să savurez o cană de ceai neîndulcit în timp ce citesc o carte, diverse bloguri sau scriu un articol – dacă am inspirația necesară.

Da. Asta sunt eu! Ador ploaia! Nimic nu mi se pare mai revigorant decât o zi ploioasă de toamnă.

Sursa foto: pexels.com

Share this:

  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on Facebook (Opens in new window)

Related

ganduri
Previous Post
Îmblânzirea diavolului
Next Post
Detașare

Andreea

An enthusiast dreamer, writer (wanna be), and blogger who loves cats, coffee, tea, rainy days and Christmas!

You May Also Like

Înapoi la cuvinte după mai bine de 10 ani de pauză
7 May 2026

Înapoi la cuvinte după mai bine de 10 ani de pauză

O lume în care Pământul e plat, dar conspirațiile sunt rotunde
15 March 2025

O lume în care Pământul e plat, dar conspirațiile sunt rotunde

Prieten sau amic?
22 July 2015

Prieten sau amic?

“You have to treat animals the way you wish to be treated” / “Trebuie să tratezi animalele la fel cum îți dorești să fii tratat”
10 June 2015

“You have to treat animals the way you wish to be treated” / “Trebuie să tratezi animalele la fel cum îți dorești să fii tratat”

Lost…
23 July 2014

Lost…

Amintiri
11 August 2013

Amintiri

Comments (4)

  1. Toamna asta e pe gustul tau acolo in Romania? Aici e un fel de vara mai racoroasa, cu ploi de 5 minute la doua saptamani. In schimb primavara ti-ar placea aici din punctul asta de vedere: tunete care zguduie casele, fulgere spectaculoase, tornade si apa potop …

    Reply
    Cristina - 1 October 2010
  2. Da. Aici de obicei toamna ploua si o zi intreaga. Bine, in reprize ce-i drept, mai rar continuu. De obicei cand sunt zile din acelea ploioase de dimineata pana seara se inunda bucurestiul imediat :)) (asta nu-mi mai place)
    De tormade inca nu am avut parte 😀

    Reply
    Andria`s world - 1 October 2010
  3. Aha, e fain si sa te saruti pe ploaie :))

    Reply
    freeseodesign - 4 November 2010
    1. Daca esti in parc si nu e nimeni in jur, iar afara e caldut, e super fai…sau cel putin cred :d nu am experimentat 🙂

      Reply
      Andria`s world - 4 November 2010

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About me

Andreea

Andreea

Sunt Andreea, iar Andria World este spațiul meu dedicat lucrurilor care merită descoperite. După mulți ani petrecuți în digital publishing și content editorial, am simțit nevoia unui loc mai personal și mai liniștit, unde să pot vorbi despre beauty, wellness, cultură, evenimente, produse și toate micile lucruri care fac viața de zi cu zi mai frumoasă. Aici vei găsi recomandări sincere, descoperiri interesante și inspirație pentru un stil de viață mai soft, mai cozy și mai autentic.

Categories

  • Dream Journal (5)
  • Editor’s Notes (12)
  • Events & Culture (1)
  • Stories Corner (5)
  • The Archive (18)

Latest Post

Apus de soare
Apus de soare
19 November 2007
Viața în alb și negru
Viața în alb și negru
30 November 2007
Deja ai dormit prea mult
Deja ai dormit prea mult
3 December 2007
Plumb
17 October 2008
Lacustră
17 October 2008

Subscribe & Follow

Subscribe to my Newsletter

@ Instagram

Instagram did not return a 200.
Read More

Tags Cloud

amintiri aplicatii muzica apus conspiratii ganduri istoria spotify muzica pareri pisici poezie politica poveste prieteni retete secrete spotify 20 ani streaming muzical vise

Follow Instagram

Instagram did not return a 200.

Follow Me!

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour

Userful Link

  • Home
  • About Me
  • Contact
  • Pages
  • Slow Living
  • Discoveries
  • Love
  • Beauty & Wellness

Subscribe & Follow

Subscribe to my Newsletter