• Home
    • Home 01
    • Home 02
    • Home 03
    • Home 04
    • Home 05
    • Home 06
    • Home 07
    • Home 08
    • Home 09
    • Home 10
  • Features
    • Video Post
    • Post Layout
      • Full Width
      • Sidebar Left
      • Sidebar Right
  • Discoveries
  • Slow Living
  • Events & Culture
  • About Me
  • Contact
Andria World - A Cozy Corner of the Internet Andria World - A Cozy Corner of the Internet
A Cozy Corner of the Internet
  • Home
  • The Archive
  • O zi fără tine 
24 August 2011

O zi fără tine 

The Archive

Nici nu am realizat cât de mult însemni pentru mine, cât de mult mă bucuram de prezența ta și de faptul că te știam aproape, chiar dacă erai la sute, poate chiar mii de km depărtare. Nu am realizat nimic din toate astea până azi… când ai lipsit.

A fost prima zi, după atâta vreme, în care nu ți-am văzut deloc chipul. Prima zi în care nu am putut admira frumusețea ta angelică. Prima zi în care nu am mai avut deloc emoții… până și fluturașii m-au părăsit. Probabil însă era timpul să plece, au stat destul la mine… trebuie să mai ajungă și pe la alte persoane care au nevoie de ei.

A fost o zi lungă, mult mai lungă decât oricare alta de până acum. Tresăream de fiecare dată când cineva trecea pe lângă mine, crezând că ești tu. Și de fiecare dată dezamăgirea se putea citi pe chipul meu.

Azi mi-am dorit mai mult decât oricând să te văd, să te știu lângă mine. M-am simțit singură, dezamăgită și tristă când am realizat că nu vei apărea. Știu că nu trebuie să simt asta, știu că nu e normal și că ar trebui să te uit. Însă, din păcate, inima mea nu înțelege aceste lucruri, deși mă chinui să i le explic. Ea funcționează după alte legi. Legi neștiute și neînțelese de mine. Îi place să aibă puterea absolută asupra mea și să mă controleze după bunul ei plac.

Nu mai am forța și puterea necesară să mai lupt împotriva ei. O voi lăsa pe ea să conducă, deși voi continua să păstrez secretul și să nu-ți dezvălui nimic. Așa este cel mai bine pentru amândoi.

Ceea ce nu-și dă seama este că totul e în zadar, că nu va ieși nimic bun din toate astea și că în curând va fi foarte dezamăgită… mult mai dezamăgită decât este acum. Iar asta se va întâmpla când amândouă va trebui să-ți spunem “Adio!”. Când te vom privi pentru ultima oară… atunci se va termina totul și se va încheia în sfârșit jocul de-a șoarecele și pisica. Iar asta s-ar putea să fie mai curând decât ne așteptăm.

Însă până atunci… azi mi-ai lipsit mult. Mai mult decât e normal și legal oriunde în Univers!

Selena – I could fall in love

Share this:

  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on Facebook (Opens in new window)

Related

Previous Post
Un lucru incontrolabil
Next Post
Vine toamna

Andreea

An enthusiast dreamer, writer (wanna be), and blogger who loves cats, coffee, tea, rainy days and Christmas!

You May Also Like

“You have to treat animals the way you wish to be treated” / “Trebuie să tratezi animalele la fel cum îți dorești să fii tratat”
10 June 2015

“You have to treat animals the way you wish to be treated” / “Trebuie să tratezi animalele la fel cum îți dorești să fii tratat”

No Image
30 June 2013

Lovely rain …

No Image
3 October 2011

Prăjitură inteligentă

No Image
2 October 2011

Ciupercuțe umplute

No Image
24 September 2011

Fructe în aluat de clătite

No Image
31 August 2011

Strange feeling

Comments (4)

  1. Mai repede vorbește cu mintea. Ea e aia care înțelege 🙂

    Reply
    Creve - 25 August 2011
    1. Pai cu mintea am vorbit deja de nenumarate ori si am ajuns usor la o intelegere, insa nu-i putem face fata inimii. Cred ca e posedata! :))
      Dar lasa ca trece… odata si odata. Trebuie ca altfel nu are incotro. 😉

      Reply
      Andria - 25 August 2011
  2. 🙂 se poate!

    Reply
    a-z - 31 August 2011
    1. se poate sa ce?

      Reply
      Andria - 31 August 2011

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About me

Andreea

Andreea

Sunt Andreea, iar Andria World este spațiul meu dedicat lucrurilor care merită descoperite. După mulți ani petrecuți în digital publishing și content editorial, am simțit nevoia unui loc mai personal și mai liniștit, unde să pot vorbi despre beauty, wellness, cultură, evenimente, produse și toate micile lucruri care fac viața de zi cu zi mai frumoasă. Aici vei găsi recomandări sincere, descoperiri interesante și inspirație pentru un stil de viață mai soft, mai cozy și mai autentic.

Categories

  • Dream Journal (5)
  • Editor’s Notes (12)
  • Events & Culture (1)
  • Stories Corner (5)
  • The Archive (18)

Latest Post

Apus de soare
Apus de soare
19 November 2007
Viața în alb și negru
Viața în alb și negru
30 November 2007
Deja ai dormit prea mult
Deja ai dormit prea mult
3 December 2007
Plumb
17 October 2008
Lacustră
17 October 2008

Subscribe & Follow

Subscribe to my Newsletter

@ Instagram

Instagram did not return a 200.
Read More

Tags Cloud

amintiri aplicatii muzica apus conspiratii ganduri istoria spotify muzica pareri pisici poezie politica poveste prieteni retete secrete spotify 20 ani streaming muzical vise

Follow Instagram

Instagram did not return a 200.

Follow Me!

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour

Userful Link

  • Home
  • About Me
  • Contact
  • Pages
  • Slow Living
  • Discoveries
  • Love
  • Beauty & Wellness

Subscribe & Follow

Subscribe to my Newsletter